• Dzień Dziecka

• Wszystkim Dzieciom małym i dużym życzymy niezmierzonej radości, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń. Bądźcie zawsze szczęśliwe i pełne wiary w dobro ...

• Ekologiczna lekcja

• W środę, 11 maja odbyły się w naszej szkole ciekawe lekcje o tematyce ekologicznej, które przeprowadził Pan Maciej Jaśkowiak. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki o życiu pszczół, kompostowaniu, segregacji śmieci i ogrodach deszczowych.

• Bel Canto 2022

• We wtorek, 10 maja 2022r.  Szkoła Podstawowa w Słocinie już po raz szesnasty zorganizowała Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej Bel Canto dla uczniów z klas I-III uczących się w szkołach na terenie naszej gminy. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego - Pan Piotr Hojan. W eliminacjach udział wzięło 14 uczestników, których oceniali muzycy: Renata Kubale i Mirosław Mądry. Na scenie wybrzmiały piękne tony dziecięcych piosenek, które wprawiły wszystkich w wiosenny nastrój.

Wyniki konkursu: I miejsce Oliwia Łyskawińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, II miejsce Lilianna Hohm ze Szkoły Podstawowej w Słocinie, III miejsce Zofia Strugała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Serwa i Dorota Kałek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim oraz Karina Raj ze Szkoły Podstawowej w Słocinie. Wszyscy wykonawcy otrzymali  upominki ufundowane przez Gminę Grodzisk Wielkopolski, a laureaci dyplomy i pamiątkowe statuetki, które wręczył Pan Marcin Brudło – zastępca Burmistrza naszego miasta.

• Wyniki rekrutacji

• Komisja rekrutacyjna Szkoły Podstawowej w Słocinie informuje, że wszystkie dzieci zapisane do kl. 1 na rok szkolny 2022/2023 zostały przyjęte. Listy są wywieszone na tablicy informacyjnej w szkole.

• Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

• Dziś odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "O mamie i tacie wierszem pisane", w którym I miejsce zdobyła Natalia Nowak z kl. 3, II miejsce Zuzanna Kortus z kl. 2 i III Karina Raj z kl. 1 oraz Oliwier Marciniak z kl. 3. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu.

• Rekrutacja uczniów do szkół podstawowych w gminie Grodzisk Wielkopolski

•

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach  21.02.2022 r.  –  18.03.2022 r. odbędą się zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej w Słocinie na rok szkolny 2022/2023 w ramach postępowania rekrutacyjnego, zamieszkałych poza obwodem danej szkoły.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną proponujemy Państwu zapisanie dziecka mieszkającego poza obwodem danej szkoły do klasy I na rok szkolny 2022/2023 za pomocą:

- formularza elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej : https://spslocinslocin1.edupage.org/

- poczty elektronicznej – skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail spslocin@edugrodzisk.pl

Wniosek mozna również pobrać w sekretariacie szkoły.

• Walentynki

• Walentynki to piękny dzień, w którym dzielimy się życzliwością i sympatią z innymi. Z tej to okazji upiekliśmy pyszne czekoladowe ciasto.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

•

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do wzięcia udziału

w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

pod hasłem:

„O mamie i tacie

wierszem pisane”,

który odbędzie się

18 marca 2022r.

Udział w konkursie wiąże się z wyborem i nauką na pamięć  dowolnego wiersza.

Udział zgłaszamy u wychowawcy klasy.

Dla laureatów są przewidziane nagrody.

• Zapraszamy do naszej szkoły

• Jesteśmy małą szkołą. Wszyscy dobrze się znamy. W naszej szkole pracuje dobrze przygotowana kadra pedagogiczna posiadająca wiele kwalifikacji. Lekcje zawsze rozpoczynają się o godz. 8.00. Dzieci mają możliwość korzystania z obiadów, ciepłej herbaty do śniadania. Po zajęciach obowiązkowych uczniowie mogą korzystać ze świetlicy do godz. 15.30, a także z zajęć dodatkowych, np. z koła przyrodniczego, matematycznego, języka angielskiego, zajęć sportowych, bibliotecznych, logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacji. Dzieci spoza Słocina są dowożone autobusem szkolnym. Uczniowie poznają świat i zdobywają wiedzę w sposób aktywny i kreatywny.

• Zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej w Słocinie

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słocinie informuje, że w dniach
              od 1 lutego 2022 r.  do 18 lutego 2022 r. nastąpią zapisy uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej w Słocinie na rok szkolny 2022/2023, zamieszkałych w obwodzie szkoły. Rodzice dokonujący zapisu dziecka do klasy I wypełniają druk: karta zgłoszenia dziecka do szkoły podstawowej.

W związku z aktualną sytuacją zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju proponujemy Państwu zapisanie dziecka za pomocą:

- formularza elektronicznego, dostępnego na stronie internetowej https://spslocinslocin1.edupage.org/

- poczty elektronicznej – skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail szkoły:

spslocin@edugrodzisk.pl

Kartę zapisu można również pobrać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.00 do 15.00.

W załączeniu:

Karta zgłoszenia dziecka

Obwody szkół

• Pomóżmy ptakom przetrwać zimę

• Jak co roku ogłaszamy akcję "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę", podczas której zbieramy smakołyki do ptasiej stołówki. Liczymy, że i tym razem  uczniowie pozytywnie odpowiedzą na apel i wesprą naszych małych przyjaciół.